Jak grać?

-Pierwsze wejście-
Zacznijmy od tego, że będąc nowym graczem masz przed sobą wybór pierwszego pokemona. Musisz podjąć świadomą decyzję, bo nie można dostać drugi raz startowego pokemona. Gdy już wybierzesz pokemona pojawi się on na pasku po lewej stronie ekranu. Za każdym razem możesz zmniejszyć rozmiar paska klawiszem „o”. Wychodząc ze spawnu na pierwszy rzut oka widzimy market, w którym możemy kupić niezbędne rzeczy to budowy, redstone, jedzenie, pokeballe itd. Wszystkie te rzeczy kupujemy za bloki złota, sztabki oraz samorodki.

 
-Walka z pokemonem-
Aby walczyć z pokemonem najpierw musimy namierzyć kursor na tego pokemona a następnie kliknąć klawisz „r” by wyrzucić pokemona. Pokaże się nam wtedy menu walki z pokemonem. Aby zaatakować naszego wroga używamy przycisku Walcz i wybieramy atak. Jeżeli chcemy zmienić pokemona klikamy w zakładkę Pokemon. Jeżeli chcemy złapać jakiegoś pokemona obniżamy mu zdrowie do stanu krytycznego (czerwony pasek) i próbujemy złapać w pokeballa (Bag -> Pokeball).

-Dzialki-
Będąc nowym graczem musimy sobie załatwić działkę. Robimy to komendą /dzialka plt ,  wpisując tą komendę system automatycznie przyznaje graczu działkę. Możemy ustawić na niej home czyli teleport do domu. Jednakże ten teleport nie działa wtedy, kiedy jesteśmy np. na mapie survival. Mamy dwa wyjścia. Jednym z nich jest teleportowanie się na spawn i teleportowanie się na mapę freebuild. Drugim sposobem jest użycie komendy /dzialki która sprawdza numer Twojej działki, a następnie /dzialka plt*** która teleportuje Cię na działkę. (*** to numer działki, który uzyskujemy wyżej wymienioną komendą /dzialki ) Obok spawnu znajdują się działki dla graczy VIP. Są one większe niż przeciętne działki, gdyż mogą ją mieć tylko gracze z kontem VIP na serwerze.

 
-Konto VIP i jego udogodnienia-
Konto VIP na naszym serwerze dodaje nam bardzo dużo udogodnień. Między innymi dodaje nam możliwość handlu za bedrock oraz niższe ceny w sklepie. Ponadto gracz z aktywnym kontem VIP jest upoważniony do darmowej działki 50×50 niedaleko spawnu. Kolejną zaletą konta VIP jest możliwość zmiany skina, na jakiego tylko będziemy chcieli i podobnie jak działka skin nigdy nam nie zniknie ani nie zmieni się na zwykłego skina. Warto też wspomnieć o expowiskach, na których możemy znaleźć bardzo mocne pokemony oraz legendy. Także mając tą rangę mamy dostęp do 2 zestawów (ang. Kit). Do zestawu vip oraz do zestawu jedzenie. Rangę VIP można zakupić w naszym sklepie na stronie https://www.pokecraft.pl/sms-shop/ poprzez SMS, Paypal oraz przelew bankowy.

 
-Expowiska-
Na serwerze istnieją różne expowiska naszych pokemonów. Wszystkie expowiska zostały wymienione poniżej:

 
– Las Viridian
– Jungla (dla VIP)
– Tajga
– Pustynia
– Jaskinia
– Wulkan (dla VIP)
– Elektrownia (dla VIP)
– Łąka
– Góry (dla VIP)
– Lodowiec  (dla VIP)
– Zamek (dla VIP)
– Bagno
– Ocean
– Wieża (dla VIP)

    Jak widać jest mnóstwo expowisk, więc z expieniem naszych pokemonów nie ma żadnego problemu. Jeżeli jednak byłby to zawsze możemy podarować naszemu pokemonowi cukierka (ang. rare candy) który nie dość że podnosi poziom i leczy naszego pokemona, to jeszcze podnosi mu poziom szczęścia, który jest niezbędny u niektórych pokemonów do mocnych ataków. Oto lista pokemonów i ich występowania na różnych expowiskach (listę robił Kosmatek, nie ja!):


Łąka:  Chansey, Rattata, Raticate, Caterpie, Oddish, Pidgey, Nidoran, Nidorina, Nidorino,
Safari (Bagno):  Girafarig, Venomoth, Venonat, Weezeng, Kangaskan, Ekans, Arbok, Muk, Mareep,
Las: Pidgey, Mankey, Primeape, Caterpie, Weedle, Kakuna, Metapod, Butterfree, Beedril, Bulbasaur, Ivysaur, Chikorita, Turtwig, Miltank,
Rzeka: Lapras, Gyarados, Magikarp, Goldeen, Psyduck, Golduck, Totodile, Piplup, Squirtle, Croconaw, Prinplup, Wartortle, Tentacool, Tentacruel,
Pustynia: Numel, Vulpix Camerupt, Abra, Kadabra, Slowpoke, Slowbro, Piplup, Mudkip,
Ocean: ( to co na rzece bez starterów), Chinchou, Kadabra, Cubone, Shellder,
Tajga: (dostępne jedynie po ukończeniu questa): Jynx, Abra, Kadabra, Piloswine,
Mt. Moon: Geoude i Graveler rzadko, Magikarp (w jaskini w jeziorku),

Biomy VIP:
Dżungla: Oddish, Gloom, Vileplum, inne trawiaste,
Góry: Charmander, Charmeleon, Cyndaquil, Quilava, Pikachu, Pichu, Raichu, Eevee, Glaceon, Treecko, Haunter, Hitmonlee, Hitmonchan, Fearow, Vulpix, Spearow, Miltank, Tauros, Rhyhorn, Rhydon, Chikorita, Grotle, wiele starterów (To miejsce jest najlepsze do łapania starterów! Nie ma tylko wodnych.)
Wulkan: Charmander, Graveler, Geoude,
Elektrownia: Pikachu, Pichu, Raichu, Electrode, Voltorb, Miltank, Mareep,
Zamek: Gastly, Haunter, Gengar, Espeon, Umbreon, Grimer,
Wieża: Fearow, Pidgeott,
Lodowiec: Tak jak na tajdze, Glaceon,

Prehistoryczne:
Omanyte – Każda woda na każdym biomie,
Anorith – Góry, Pustynia, Mt. moon,
Carracosta – Pustynia

Legendy:
Zapdos: Elektrownia
Moltres: Wulkan
Articuno: Tundra (Lodowiec)
Mew i Mewtwo nie mają spawnu.
Rayquaza: Łąka